Twoja nowa praca w Niemczech

B_Headerbild (ZIB-Startseite Polen)_ZIB-Design (Polnisch)

Kolej na zachód

Twoja nowa praca w Niemczech

Nasza inicjatywa "Kolej na zachód" jest stowarzyszeniem kilku niemieckich firm partnerskich / stowarzyszeń z branży budowlanej. Ma na celu rozbudowę i wzmocnienie niemieckiej infrastruktury kolejowej w perspektywie długoterminowej wraz z Deutsche Bahn. Aby osiągnąć ten cel, wspólnie poszukujemy nowych pracowników z doświadczeniem w branży budowlanej i kolejowej do stałej pracy w jednej z naszych firm partnerskich. Zainteresowaliśmy Cię? To nas cieszy! Oczywiście możesz liczyć na nasze wsparcie w udanym starcie w Niemczech.

Aby lepiej zapoznać się z naszą inicjatywą "Kolej na zachód", zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi poniżej:

  • na jakie stanowiska w Niemczech rekrutujemy;
  • które firmy biorą udział w inicjatywie "Kolej na zachód";
  • co musisz zrobić, aby ubiegać się o pracę.

Z przyjemnością poznamy Cię bliżej!

Droga do pracy w Niemczech

1. Wypełnij formularz

Fachkraft LST Deutsche Bahn

2. Przejdź przez wstępną rozmowę z naszymi rekruterami

Consultant Johanna steht vor einem White Board und arbeitet an einem Projektplan.

3. Wyślij wszystkie niezbędne dokumenty

Bürotätigkeit Deutsche Bahn

4. Przejdź przez rozmowę kwalifikacyjną z jedną z naszych firm partnerskich

Fachkraft DB Call Center Deutsche Bahn

5. Otrzymaj pracę w Niemczech

Fachkraft DB Call Center Deutsche Bahn

Nasz zespół wesprze Cię w nauce języka niemieckiego, uzyskaniu wizy i przeprowadzce!

T_Link_Prześlij teraz

Firmy partnerskie "Kolej na zachód", w których możesz podjąć pracę, jeśli aplikujesz:

Logo_DB Bahnbaugruppe
Logo_DB Bahnbaugruppe

DB Bahnbau Gruppe GmbH

DB Bahnbau Gruppe GmbH zajmuje się planowaniem, budową i utrzymaniem obiektów infrastruktury, w szczególności infrastruktury kolejowej. Mamy ponad 40 przedsiębiorstw w całych Niemczech, około 3 200 pracowników, 300 z nich to stażyści i studenci studiujący na dwóch kierunkach. Naszą misją jest promowanie rozwiązań zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych pomysłów. W jej realizacji pomagają nam pracownicy o różnych kompetencjach. Nasza działalność obejmuje budowę torów, środków technicznych, projektowanie budynków i budowli, projekty dla generalnych wykonawców oraz zaawansowane szkolenia. Nie tylko budujemy silną sieć kolejową, ale także opracowujemy innowacyjne rozwiązania zrównoważonego rozwoju dla infrastruktury kolejowej.

Logo_Joseph Hubert
Logo_Joseph Hubert

Joseph Hubert

Joseph Hubert GmbH & Co. KG to średniej wielkości firma budowlana z ponad 100-letnią tradycją, specjalizująca się w budowie torów naziemnych i podziemnych, spawalnictwie i logistyce budowlanej.

Posiadamy dwa przedsiębiorstwa: przy siedzibie w Norymberdze oraz oddział w Bochum.

Nasza polityka koncentruje się na przyszłości: dużą wagę przywiązujemy do kształcenia i zaawansowanego szkolenia naszych pracowników, których mamy około 200, a także do rozwoju innowacyjnych technik i metod pracy przy budowie kolei.

Jesteśmy firmą rodzinną, nasi akcjonariusze i pracownicy wyznają te same wartości:

jakość, świadomość swojej odpowiedzialności, duch przedsiębiorczości, rzetelność i innowacyjność.

Dzięki naszym kompetencjom tworzymy nowe perspektywy dla infrastruktury kolejowej w Niemczech.

Logo_KAF Falkenhahn Gruppe
Logo_KAF Falkenhahn Gruppe

KAF Falkenhahn

[1}Grupa przedsiębiorstw KAF Falkenhahn założona w 1919 roku przez Karola Augusta Falkenhahna, którego inicjały stały się częścią nazwy, ma swoją siedzibę w Kreuztalu (Nadrenia Północna-Westfalia). Zatrudnia 350 osób i pracuje we wszystkich obszarach związanych z budową kolei: budową obiektów inżynieryjnych i torów, systemami sterowania i bezpieczeństwa, logistyką kolejową i montażem linii napowietrznych. Nadal przestrzegamy zasad zarządzania personelem, które rozwinęły się w odległej przeszłości i pomogły nam odnieść sukces. Każdy pracownik wie, że firma stawia mu pewne wymagania, ale jednocześnie chroni go i pomaga mu. Firma robi wszystko, aby pracownicy byli dumni z osiągnięć swojego zespołu.

Logo_Leonhard Weiss
Logo_Leonhard Weiss

LEONHARD WEISS

LEONHARD WEISS jest jedną z czołowych firm budowlanych w Niemczech, która zatrudnia ponad 6 000 pracowników i ma dwa przedsiębiorstwa: w Heppingenie i Satteldorfie. Jest to firma rodzinna z trzema oddziałami wdrażającymi rozwiązania „pod klucz” w obszarach takich jak budowa obiektów inżynierskich, dróg i sieci związanych z tworzeniem infrastruktury kolejowej. W LEONHARD WEISS dobrobyt i rozwój pracowników mają ogromne znaczenie. Według wydania Focus-Business 2021, firmie po raz ósmy udało się zdobyć tytuł najbardziej atrakcyjnego pracodawcy w dziedzinie budownictwa.

Logo_Rhomberg Sersa Deutschland
Logo_Rhomberg Sersa Deutschland

Rhomberg Sersa Deutschland GmbH

Rhomberg Sersa Deutschland, wcześniej znana jako Sersa Group Deutschland, od 1992 roku uczestniczy w pracach budowlanych na publicznych i prywatnych odcinkach linii kolejowej. Zatrudnia około 250 pracowników i ma 4 przedsiębiorstwa w Niemczech (w Berlinie, Dreźnie, Halle (Saale), Sprembergu) i oferuje usługi w zakresie budowy i utrzymania infrastruktury kolejowej niezależnie od szerokości torów dla wszystkich linii kolejowych. Działalność firmy obejmuje budowę torów za pomocą specjalnego sprzętu, spawanie podkładów, przeprowadzanie inspekcji, zarządzanie obiektami i szkolenia.

Logo_STRABAG
Logo_STRABAG

STRABAG

Współpraca jest kluczem do sukcesu.

Jako europejski koncern technologiczny specjalizujący się w usługach budowlanych, STRABAG corocznie realizuje projekty budowlane gromadząc odpowiednich ludzi, materiały budowlane i sprzęt we właściwym miejscu. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołów, które pokonują granice geograficzne i rozwiązują problemy w różnych obszarach kompetencji. Dołącz do naszego zespołu!

STRABAG Rail GmbH to międzynarodowa firma budowlana, która jest częścią STRABAG SE. Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu wnosi znaczący wkład w planowanie projektów budowlanych na kolei, a także zapewnia wysoki poziom jakości prac budowlanych.

Logo_Zürcher
Logo_Zürcher

Zürcher

Ci, którzy polegają na jakości, zawsze mają przed sobą wspaniałą przyszłość. Tak jest i w XXI wieku. Kierując się tą zasadą Zürcher Bau GmbH zapewnia kompetentne wsparcie swoim klientom, głównie publicznym, ale także prywatnym. Pracując w sektorach takich jak budownictwo torowe, inżynieryjne i podziemne jakościowo realizujemy indywidualne zamówienia i duże projekty, optymalizujemy ich efektywność i dotrzymujemy uzgodnionych terminów. Wszystko to jest możliwe dzięki naszemu zespołowi, który składa się z inżynierów, specjalistów w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstwa i monterów oraz zatrudnia 180 pracowników w głównym przedsiębiorstwie w Meisenheimie oraz oddziałach w Würzburgu i Hermeskeilu. Wyniki pracy Zürchera bezpośrednio i pośrednio związanej z koleją, są zadziwiające z ekonomicznego i technicznego punktu widzenia, ale to nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę zarządzanie przez jedną rodzinę i ponad 60 lat doświadczenia.

Logo_DB Netze
Logo_DB Netze

DB Netze

DB Netz AG jest spółką, która wchodzi w skład Deutsche Bahn AG i wspiera największą w Europie infrastrukturę kolejową. Zatrudniamy ponad 50 000 pracowników. Jesteśmy odpowiedzialni za eksploatację sieci o łącznej długości torów prawie 33 400 kilometrów. Naszym zadaniem jest utrzymanie wysokojakościowej niedyskryminacyjnej infrastruktury dla ponad 420 przedsiębiorstw kolejowych i zarządzanie eksploatacją tej infrastruktury. Do naszych obowiązków należy planowanie, eksploatacja obiektów, zarządzanie pracami budowlanymi i konserwacyjnymi.

Nasza infrastruktura jest podstawą silnej niemieckiej sieci kolejowej. Można powiedzieć - lokomotywą postępu transportu kolejowego. Aby się rozwijać, DB Netz AG musi zapewnić swoim klientom niezbędną moc — pomóż nam w tym!

Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz wybór najczęściej zadawanych pytań dotyczących znalezienia pracy w firmach partnerskich inicjatywy "Kolej na zachód".

Do jakiej firmy zostaną przesłane moje dane w przypadku zgłoszenia?

Podając swoje dane, ubiegasz się o poszukiwanie pracy na wybranym profilu. W ramach inicjatywy "Kolej na zachód" kilka firm partnerskich oferuje wakaty o tym samym profilu. Gdy prześlesz nam swoje dane, nasz zespół rekrutacji sprawdzi je. Jeśli Twój profil spełnia wymagania co najmniej jednej firmy, nasz specjalista ds. rekrutacji skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia dalszych działań. 

Ende des Expander-Inhaltes
Czy będę pracować w Deutsche Bahn AG?

Inicjatywa "Kolej na zachód" zgromadziła szereg firm partnerskich poszukujących nowych pracowników do pracy w Niemczech. Za każdym prezentowanym wakatem stoi kilka firm partnerskich rekrutujących pracowników, w tym spółki zależne Deutsche Bahn AG. Wspólnie z Tobą znajdziemy dla Ciebie wakat w ramach inicjatywy. Niekoniecznie będzie to Deutsche Bahn AG.

Ende des Expander-Inhaltes
W jakim języku należy złożyć wniosek?

Możesz złożyć wniosek w języku angielskim, niemieckim lub polskim. Jednak w Niemczech wszyscy nasi pracownicy mówią po niemiecku. 

Ende des Expander-Inhaltes
Gdzie prowadzone są wywiady?

Wywiady są prowadzone w ramach naszych działań rekrutacyjnych w poszczególnych krajach. O tym, gdzie dokładnie to będzie, poinformujemy Cię z wyprzedzeniem. W zależności od sytuacji zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzania wywiadu zdalnie. Do tego potrzebne będzie urządzenie z dostępem do Internetu, najlepiej komputer, ale także telefon komórkowy lub tablet. 

Ende des Expander-Inhaltes
Czy istnieją ograniczenia wiekowe?

Nie, nie ma ograniczeń wiekowych. 

Ende des Expander-Inhaltes
Czy mogę ubiegać się w "Kolej na zachód" o pracę na kilku profilach?

Istnieje możliwość złożenia wniosku dla wszystkich zgłoszonych profili. Ponieważ jednak nasz zespół rekrutacyjny sprawdza Twoje dane dla wszystkich firm partnerskich, jest to opcjonalne. 

Ende des Expander-Inhaltes
Ilu pracowników poszukiwano?

W ramach inicjatywy "Kolej na zachód" poszukujemy dużej liczby przyszłych pracowników dla naszych firm partnerskich. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami! 

Ende des Expander-Inhaltes
Jak dobrze powinienem mówić po niemiecku?

Nie musisz mieć teraz doskonałej znajomości języka niemieckiego. Wspólnie znajdziemy sposób, który pozwoli Ci opanować język niemiecki na odpowiednim poziomie przed rozpoczęciem pracy w jednej z firm. 

Ende des Expander-Inhaltes
Gdzie dokładnie w Niemczech będę pracować?

Nasi partnerzy poszukują pracowników do przedsiębiorstw zlokalizowanych w różnych regionach i możemy wziąć pod uwagę Twoje życzenia. 

Ende des Expander-Inhaltes
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować nasz zespół rekrutacyjny przez e-mail: jobingermany@deutschebahn.com.

Ende des Expander-Inhaltes

T_Link_Prześlij teraz